دومین همایش سالیانه بیماریهای ریوی کودکان

دومین همایش سالیانه بیماریهای ریوی کودکان در تاریخهای ۱۵ و ۱۶ آذر ماه سال جاری در شهر یزد برگزار شد.
سمینار سراسری دو روزه بیماریهای تنفسی کودکان در تاریخ ۱۵ و۱۶ آذر ماه ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی یزد در بیمارستان شهید صدوقی برگزار شد.این سمینار توسط انجمن علمی ریه کودکان و با همکاری خوب و فعال دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و مدیریت درمان تامین اجتماعی یزد اجرا شد.
این سمینار با حضور فعال و سخنرانی بیش از ۴۰ نفر از اساتید برجسته ریه کودکان و نیز اساتید کودکان رادیولوژی و ریه بزرگسالان در ۱۰ پانل برگزار گردید.همچنین آقای دکتر مسجدی از اساتید پیشکسوت ریه بزرگسال بعنوان مهمان ویژه حضور داشتند.
در طی ۲ روز موضوعات متنوع و مهم بیماریهای تنفسی کودکان از جمله برخورد با آسم، برخورد با سرفه ، سیستیک فیبروزیس، جسم خارجی ریه کودکان، آمبولی ریه در کودکان، پنومونی، صداهای تنفسی در نوزادان و کودکان، برخورد با کیت های ریوی و Widening مدیاستن و تهویه مکانیکی غیر تهاجمی ( NIV) مورد بحث قرار گرفت.
این همایش با استقبال بسیار خوب پزشکان متخصص کودکان و پزشکان عمومی قرار گرفت. به طوری که ۲۱۳ نفر پزشک عمومی و ۸۵ نفر پزشکان متخصص کودکان و فوق تخصص های کودکان و ریه بزرگسال و متخصصین ENT در این سمینار شرکت داشتند.

دبیر علمی : دکتر عبدالحمید جعفری ندوشن

IMG-20190120-WA0000IMG-20190120-WA0003

 

 

مصاحبه استاد گرامی جناب  آقای دکتر مسجدی در دانشگاه یزد و در دومین همایش سالیانه بیماریهای تنفسی کودکان: